11. január 2019  Galapagos - Titicaca - Machupichu - Nazca

Galapágy a Humbold explorer

Deň 1 - Jan 11: Odlet z Viedne o 6:55 do Lima v Peru, prílet do Lima o 19.15, ubytovanie sa v hoteli***

Deň 2 - jan 12: Cesta  do Pisco, kde malým lietadlom obletíme Nazca čiary v púšti. 

     

 

Deň 3 - jan 13: Malé galapagy, výlet z Pisco loďou na ISLAS BALLESTAS, návrat do Lima, večer v Lima, Prelet do Cusco, Cusco 
 

 Deň 4 - jan 14: Vlakom na MAchpichu

https://www.perurail.com/

 

Deň 5- jan 15: Vlakom na jazero Titicaca

Deň 6- jan 16: Cely den Titicaca.

Jazero Titicaca je najvyššie splavné jazero na svete vo výške 3856 metrov nad morom, je väčšie ako Švajčiarsko. Na jeho brehoch a na ostrovoch, ako sú Amantani a Taquile, sa nachádzajú Aymaras a Quechuas, ktoré patria medzi najstaršie národy Peru. Tu návštevníci môžu prechádzať cez staré tradičné dediny, kde španielčina je druhým jazykom a kde staroveké mýty a presvedčenia stále platía. Navštívime slávny plávajúci ostrov Uros. Miestny sprievodca, nám predstaví svojich obyvateľov a vysvetlí ich históriu a tradície. Tu budeme mať peknú jazdu na  malých ručne vyrábaných  plavidlách okolo plávajúcich dedín.

Začneme náš výlet loďou Titicaca po návšteve "Uros Floating Islands", malého spoločenstva, ktoré žilo na týchto jazierok po celé desaťročia. Pred niekoľkými storočiami malý pôvodný kmeň Uros založili ostrovy ako spôsob, ako sa izolovať a chrániť pred súperiacimi kmeňmi, Collasom a Inkami. Ľudia mesta Uros zozbierali trstinu v plytkom jazere, pevne ich zviaali a postavili plávajúce ostrovné plošiny, doplnené trstinovými domami a kánoemi, čím vytvárali svoj vlastný malý svet. Na ostrovoch sa naučíme s miestnym sprievodcom o životnom štýle a zvykoch. Po prechádzke po plávajúcich ostrovoch pokračujeme v ceste na ostrov "Taquile Island" (cca 2 hodiny) tradičná komunita hovoriace v štýle Quechua, plná starých poľnohospodárskych terás. Taquilová populácia bola od kontinentu relatívne izolovaná až do roku 1950 a pojem spoločenstiev a rodiny je medzi nimi stále veľmi silný. Tradícia tkania ostrova Taquile sa vracia k raným civilizáciám, čím sa v súčasnosti zachovávajú prvky z predinškovských kultúr Andov. Všetko tkanie sa vykonáva na statických a pedálových strojoch. Najcharakteristickejšími odevmi je takzvaný "Chullo", pletená čiapka s ušami a "kalendárny pás", ktorý znázorňuje každoročné cykly spojené s rituálnymi a poľnohospodárskymi činnosťami. Keď dorazíme na brehy ostrova Taquile, budeme musieť chodiť po úzkej ceste, užívajúc si na ceste impozantné výhľady na jazero Titicaca a tiež uvidíme nádherné malé domy obývané priamymi potomkami kultúry Inca. Na vrchole ostrova budete mať voľný čas na prehliadku tohto miesta sami a potom sa stretnete s obedom v jednej miestnej reštaurácii.

 

Deň 7- jan 17:  Volný deň okolo jazera, prelet do Limy

Deň 8-jan 18: Prehliadka Lima

Deň 9- jan 19: Transfer na letisko, odlet do Quita. Ubytovanie v hoteli Bellavista***

Deň 10- jan 20: Ubytovanie v hoteli Bellavista***Centrum Quita (hlavné mesto Ekvádoru) bolo v roku 1978 zapísané na zoznam pamiatok UNESCO. Koloniálna architektúra, domy, katedrály, kostoly a staré uličky sú typickou ukážkou toho lepšieho, čo zanechali španielski kolonizátori na území Latinskej Ameriky. Nádherné panoramatické výhľady na mesto sa vám naskytnú z vrcholu Loma Cruz, kam vyjdeme lanovkou. Výlet na rovník.! 

Deň 11- jan 21: transfer na letiskko, prelet na San Cristobal - Prílet na Galapágy, presun na loď Humboldt Explorer. Ubytovanie, kontrolné ponor a bezpečnostné brífing. Obed bude servírovaný pred kontrolným ponorom, večere po ňom. Potom loď vypláva na týždenný safari do súostrovia GALAPÁGY.
Deň 12 - jan 22: North Seymour - Na tejto lokalite uskutočníme 2 ponory (ranné a dopoludňajšie) s korytnačkami, Kladivák, tuleňmi (uškatce hrivnatý), popoludní a noc presun k ostrovu Darwin cca (20 hodín). 
Ostrov je sopečného pôvodu - rovný, zavalený balvany. Sú tu výborné podmienky pre hniezdenie nádherných vekých fregatek.
Deň 13 - jan 23: ostrov Darwin - Ostrov Darwin spoločne s ostrovom Wolf sou privilegovanými ostrovy, čo sa týka podmorských zážitkov. Jeden z najlepších ponorov na svete môžete zažiť práve tu. Môžeme uvidieť: manty, žralokmi galapážské, kladivohlavých strieborné, orlie raje, karety a veľrybí žralokmi. Nebolo by viijímkou stretnúť veľryby alebo kosatky. Možnosť veľkých prúdov. Potápame sa v hĺbke 12-30 m. 
Ponory v 6:30, 9:30, 13:30 a 16:00 hodín. Noc na kotve.
Deň 14 - jan 24: ostrov Darwin - V 6:30, 9:30, 13:30 a 16:00 hodín opäť možnosť uvidieť Kladivák, žraloky veľrybie, raje orlie, tuniaky, žralokmi galapážské a hodvábne. Večer presun na ostrov Wolf (2,5 hod).
Deň 15- jan 25: ostrov Wolf - V 6:30, 9:30, 13:30 a o 16:00 ponory s kladivohlavých, raje orlími, žralokmi gapapážštími a hodvábnymi, korytnačkami. Nočný presun na ostrov Isabela (15 hodín).
Deň 16 - jan 26: ostrov Isabela - Cabo Marshall - V 6:30, 9:30, 11:30 a 15:00 ponory s mantami, korytnačkami, Kladivákmi, black-striped Salema, barakudami. Nočný  presun na Cousins ​​Rock (8 hodín).

 

Deň 17 - jan 27: Cousin 's Rock - V 6:30 makro ponor s vysokou pravdepodobnosťou vidieť morské koníky, frog fish, tuleňmi, eagle rays. Obed a presun späť do Santa Cruz (3 hod). Navštívime pevninu, kde môžeme pozorovať slonie korytnačky a navštívime mestečko Puerto Ayora. Večera bude podávaná na pevnine. Loď má iba jeden deň povolený k návšteve pevniny.
Deň 18 -jan  28: San Cristobal - Skoro ráno výlet na pevninu za tuleňmi a leguány, raňajky, opustenie lode v 9 hod, odlet do Quito, vecer v Hoteli, 
 
Deň 19- jan 29 : Odlet do viedne o 17.35,Prílet do VIE

Deň 20. jan 30 Prilet o 16.10 do Viedne

Cena:  4990 Eur + letenka

Cena turistickej letenky s KLM 2040Eur.

Busines letenky cca 3700Eur
Príplatok za Peru: 1400Eur 
V cene základného balíka je zahrnuté:
• Všetky letiskové transfery v Quite a na Galapágoch 
• Ubytovanie v Quite 2+1 noci hotel **** 
• Ubytovanie 7 nocí / 8 dní na lodi Humboldt Explorer 
• Plná penzia na lodi vrátane nealko a alko  nápojov 
• 2-4 ponory denne (podľa počasia a možností ) 
• Kvalitný sprievodca v miestnych vodách 
• Celý popísaný program v Peru vrátane hotelov s raňajkami, transfermi, programom
• Letenka z Viedne na Galapágy
 
 
V cene nie je zahrnuté:
• Vstup do národného parku Galapágy (100 USD) platí sa pri vstupe na Galapágy miestnym orgánom 
• poplatok za dekompresnej komoru 35 USD
• Tips pre posádku lode (80, - až 100, -USD ) 
• Cestovné poistenie (povinné) 
• poistenie proti stornu cesty 
• poistenie na potápanie, povinné (odporúčame DAN ) 
• Zapožičanie potápačskej výstroje (okrem fliaš a záťaže) 
• Kto požaduje Nitrox 150, -USD / po celú dobu potápania (nepovinné) 
• Turistická karta 20 USD 
• Odletové taxa (cca 40 USD)
• Palivový príplatok  ( 150 USD)

• Peru: Let nad Nazca čiarami, 

Nezabudnite:
• Potápačskú licenciu s denníky 
• Dekompresnú bójku 
• Strmeň 
• Potápačskú výstroj 
• Potápačský oblek min. 5 mm s kapucňou a rukavicami 
• Platnosť vášho cestovného pasu min. 6 mesiacov po návrate do SR 
• V cestovnom pase mať aspoň 2 voľné stránky vedľa seba
Cesta:
Dostať sa na Galapágy je časovo náročné. Let trvá cca 20 hodín, letíme do Quita (hlavného mesta Equador) alebo Lima-Guayaquil-, odtiaľ na letísko St Cristobal Galapágy.
Ubytovanie:
Ubytovanie je zabezpečené na novej luxusnej lodi Humboldt Explorer (2009). Loď je rozdelená do 8 dvojposteľových kabín s vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou as výhľadom na more.
Strava:
V cene balíka je plná penzia na lodi, alko a nealkoholické nápoje, raňajky, obed, večera a desiaty medzi ponory. 
V cene nie je zahrnutá strava mimo loď.
Víza
Nie sú potrebné, pokiaľ pobyt nepresiahne 90 dní. V cestovnom pase musia byť dve voľné stránky vedľa seba k vylepenie vstupného štítku. Pri prelete zey USA ESTA je povinná.
Očkovanie
Pri ceste na Galapágy nie je povinné žiadne očkovanie.
Počasie
Počasie v novembri je letná, teplota vzduchu priemerne 30st.C, teplota vody: 19-26st.C. Môže pršať.
Peniaze
Jediným zákonným platidlom je dnes americký dolár (USD). V každodennom platobnom styku sa používajú súbežne mince amerického dolára a ekvádorskej mince. Odporúčame USD.
Potápanie:
Potápanie na lodi zvyčajne zahŕňa ranné ponor v 6:30 hod., Nasleduje raňajky, ponor v 9:30 hod., Obed o 12:00 hod. A 2 popoludňajšie ponory v 13:30 hod. A o 16:00 hod. Večeřa sa zvyčajne podáva o 19:00 hod. Podľa pravidiel národného parku Galapágy sú nočné ponory zakázané.
Prečo je potápanie na Galapágach najlepší na svete ...? Studený Humboldov prúd prináša mnoho živín pre podmorský život a zaručuje pri potápaní možnosť pozorovať nespočetné množstvo živočíchov na jednej lokalite vo veľkých kŕdeľoch. 
Navštívili sme mnoho známych potápačských lokalít, avšak Galapágy patria k najlepším na svete ... :-) 
Povedané jednou vetou: TO JE NAJVIAC ... :-)) !!!
Pozor dôležité !!!
Mesiac január patrí k top sezóne pre potápačov na Galapágach a je naozaj posledný možný, ktorý sa nám pre Vás podarilo zaistiť !!! Aby sme mohli spoločne absolvovať túto cestu, je to podmienené min. účasťou 5 potápačov. 
Cena je počítaná za súčastného kurzu 30.7.2018 voči USD a EUR, v prípade väčšej zmeny kurzu dôjde k úprave ceny.

 

Facebook