Klíma a teplota vody

Na Polostrove Yucatán, je  polotropické klíma okolo 28 ° C priemernej teploty. Cestovanie je najpríjemnejšie v zimných mesiacoch, od polovice decembra do polovice marca. Väčšina zrážok je medzi septembrom a novembrom, v tzv. Hurikánovej sezóne padá najviac. Vo vlhkom lete je teplo takmer neznesiteľné pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na to. Jeseň je veterno, daždivo a nepredvídateľné. V zime denná teplota sa pohybuje okolo 24-25 °C a nad ránom asi 16-18 °C. Vzduch je vlhký po celý rok. 
Priemerná teplota mora 27 až 28 °C. V letných mesiacoch sa stáva, že prúdy vody zapríčinia že hlbšie je studenšia voda. V cenotoch sladká voda má 24-25 °C, a slaná voda (od hĺbky 10 metrov nižšie) je 27 - 28 ° C po celý rok.

Peniaze, peniaze, peniaze

Mexické peso (MXN alebo MN). Pri nákupe dbajte na to, že v obchodoch znak dolára ($) je peso, a dvakrát prešktrnutý je americký dolár.

Amerických dolár sa ľahko mení na pesos v  bankách, veľkých hoteloch, letiskách, a v zmenárňach. Výmenný kurz sa mení denne.

Čo sa nosí ?

Doporučuje sa Shorts, trička a košele s krátkymi rukávmi a sandále alebo šľapky. Je dobré mať pri sebe jedny dlhé nohavice a uzavreté topánky. Pláštenka je treba tiež, ale dúfajme, že to nebude potrebné. Klobúk alebo šatka môže byť užitočná proti slnku! Na cesty autobusom sa môže hodiť sveter, kvôli klimatizácii.

Pitná voda

Voda z vodovodu nie je pitná. Niekoľko hotelov má vlastný vodný dezinfekčný systém, ale ani tam sa neodporúča voda z vodovodu. Balená voda je k dispozícii všade. Výrobcovia ľadovu ju  vyrábajú z pitnej vody, a ten je zhotovený vo veľkom množstve pre reštaurácie, hotely, krčmy atď. Šaláty, ovocie sa dajú konzumovať. Oni sú často dezinfikované pred podávaním.

Bezpečnosť

Cancun, Playa del Carmen a Riviera Maya bezpečnost nie je o nič horšie, než v Bratislave. Či je to dobre, alebo zle ...? Celkovo odporúčame zvýšenú opatrnosť! Hodnotné veci nenechávajte na hotelovej izbe, ak nie je sejf na izbe môžeme ich nechať na recepcii. V autách tiež nič nenechávame.

Sprepitné

V Mexiku, mnoho ľudí, zarába minimálnu mzdu, čo je prakticky nič, takže sprepitné je pre nich velmi dôležité pre ich živobytie.

Letiskový, hotelý personál tipujeme desať pesos alebo dolár za osobu alebo balík, v reštauráciach z účtu 10-15%,

vodičom autobusov po celodennom výlete po 20 - 50 pesos / dve-päť doláre / osoba alebo pri väčšej skupine celkom 100-200 pesos .

 

Lekárska starostlivosť

Štány systém zdravotnej starostlivosti je v Mexiku, a skoro  každé mesto alebo obec má nemocnicu alebo  kliniku.

Väčšina nemocníc prijíma európske, ale často musí byť zaplatené na mieste, čo bude uhradená neskôr.
Vo v
äčšine hotelov hotelov je 24-hodinová lekárska služba. V Mexiku nie je potrebné povinné očkovanie. Malária nie je tu!
Potápači môžu v prípade núdze použiťkomoru v  Playa del Carmen, Cozumelen, Isla Mujeres a Cancun, poistenie DAN (Divers Alert Network) poistenie sa odporúča!

Facebook