Food lovers and Singledive The best of Mexico 

Január 18. do 31 Delta airlines Viedeň

 

1. Deň: 06.55: odlet do Mexico

 

Mexiko
Baja California, Yucatan

 

Doprava: letecky
Ubytovanie: hotel, apartmány
Minimálny počet účastníkov zájazdu: 10

je asi tá najúžasnejšia vec, čo môže potápač zažiť. Úžasné sú aj, Alebo žralokmi veľrybími. Yucatán s množstvom mayských pamiatok preslávili cenoty – mayské studne s kryštálovo čistou vodou, so stalagmitmi a stalaktitmi a Karibské more. 

 

19.1. Let Vieden - Mexico City - La Paz, 20.1. prílet a ubytovanie. 20.-27.1. pobyt na západnom pobreží, 4 dni potápanie – 2 ponory denne, 1 deň pozorovanie veľrýb, 1 deň voľný program. Asi najkrajšie potápanie, aké sa dá zažiť, je s tuleními puberťákmi. Sú zvedaví viac ako ľudia, priplávajú na kontakt, chcú sa hrať a predvádzajú, čo všetko dokážu.

Cortézove more je jednou z posledných zásobární morského života a tak aj na útesoch je miestami toľko rýb, že útes ani nie je vidno. Možno tiež pozorovať tisíc členné stáda delfínov, žralokov veľrybích a veľryby.

La Paz je typické Mexické mesto s priateľskou atmosférou a výbornými reštauráciami. Miestni tvrdia, že západ slnka v La Paz je najkrajší na svete.

Kalifornský polostrov je nádherné miesto, poskytujúce množstvo možností na výlety. Kilometre nádherných plází, male mestečká, ako Santo Domingo s hotelom California, ktorý bol námetom pre známu pieseň, Cabo San Lucas – mestečko na samom konci 1300 kilometrov dlhého Kalifornského polostrova s nádhernými skalnými útvarmi a reštauráciami s výborným jedlom v púšti, či na pobreží.

27.1.Letecky La Paz - Cancun. 27.1.-3.2. pobyt na východnom pobreží, 3 dni potápanie v cenotoch, 1 deň potápanie v Karibskom mori, voľný program. Yucatán ukrýva najkrajší jaskynný systém, vzájomne poprepájané cenoty – mayské studne s kryštálovo čistou sladkou vodou, stalagmitmi a stalagtitmi a nádhernou hrou svetla. Lúče, ktoré prenikajú cez prales, padajú ku dnu cenotu a vytvárajú atmosféru, ktorú viem prirovnať iba ku koncertu Pink Floyd. Je to úchvatné prírodné divadlo.

 V cenotoch plávajú platy a iné rybky, ktoré poznáme z akvárií.

Všade okolo je množstvo mayských pamiatok. Veľkolepé Chichten Itzá patrí medzi najväčšie skvosty mayskej kultúry.

Navštíviť tiež možno pyramídy v Cobe, na ktoré sa dá i vystúpiť a neďaleký Tulum.

Cestou sa možno zastaviť na obed v niektorom z mestečiek, ako napríklad Valladolid, s nádhernou architektúrou a výbornými reštauráciami.

 

Obsahuje:

- Letenky Vie-Vancun-Vie

- Letiskové transfery

- 13 nocí v 3* hoteli ,

- 4 ponory v Cancúne

- Baja Kalifornia ponorovov v cenotoch (transfermi, nápojmi, sendvičmi, olovo, vzduch a lempy)

- 1 ponor s Bullsharkom

- 1 dňový výlet za záhadami Yukatánu

- celodenný výlet plachetnicou na Isla Murjes ostrov

- Transfery na potápačské lokality, a na výlety mikrobusmi

- sprievodca

- vstupenky do cenot, Marine National Park

 

Facebook