Vietnam a Cambodia 2016 singledive and Food lovers project

 

september - november

 
Vietnam Cambodia

1. Deň 2
Odlet z Viedne, Hanoi

2 dni v HAnoi

4. deň prelet do Ho CHi MIn

 

4. deň

Prílet:  Ho Chi Minh city na Tan Son Nhat International  Airport. Transzfer do mesta 25, miestnym private  busom. Noc v Saigone pred tým, než vyrazíme do Kambodže. Čistý hotel, s klímou, sprchou v centre mesta.Väčšinu batožinu necháme na hoteli, a ďalší deň vyrážame na 4 dni.

  

5. deň

Vyrazíme do  Mekong Delty do  ChauDoc . CCa 5-6 hodín busom. Ubytovanie v ChauDoc je v dvojôžkových izbách.

6. deň

skoro ráno vyrážame na Mekong, kde sa zúčastníme plávajúceho trhu. kora reggel kivisznek bennünket a MPotom sa nalodíme, a vyrazíme do Kambodže po rieke až do Phnom Penh-be. Cca  5 hodín a medzitým vybavíme víza.

Z Phnom Penh busom do Siem Reap s 22 miestnym busíkom,  6-7 hodín. Ubytovanie v Siem Reap 2 posteľové klimatizované izby s kúpeľňou.

 

7 - 8 - 9.deň

Návšteva Angkor. Ráno od 7 do poobede 2 je návšteva, potom je veľmi teplo, a teplota  dosahuje 35-38 stupňov.
Ďalší deň ráno východ slnka v Ankor

SiemReap je krásne mestečko na severe Kambodže,  neďaleko najväčšieho sladkovodného jazera ďalekého východu Tonle Sap Lake.

Nocľah 4 noci v GuestHouse v klimatizovaných dvojlôžkových izbách.

Angkor je obrovské , strávime minimálne 2 dni s obhliadkou.

Výstavba chrámu sa začala v prvej polovici 12. storočia počas vlády kráľa Súrjavarmana II. (vládol od r. 1113do cca 1150) ako hlavné mesto a kráľov chrám. Pôvodný názov chrámu je neznámy. V roku 1177 bol Angkór zničený Čampami, tradičnými nepriateľmi Khmérov. Po znovuobnovení ríše bolo hlavné mesto presunuté doAngkór Thomu o niekoľko kilometrov na sever.

V 14. alebo 15. storočí sa chrám stal théravádskym (budhistickým), akým ostáva dodnes. Aj keď bol zanedbávaný v 16. storočí, nikdy nebol úplne opustený. V tom čase bol známy ako Preah Pisnulok. Od 16. storočia sa používa aj súčasný názov, Angkor Wat, čo znamená "Mestský chrám".

Jeden z prvých návštevníkov zo Západu bol portugalský mních Antonio da Magdalena v roku 1586, ale známym sa stal ná Západe až v polovici 19. storočia publikáciou francúzskeho výskumníka Henriho Mouhota, ktorý nesprávne datoval chrám do obdobia Rímskej ríše.

V 20. storočí chrám potreboval hlavne odstránenie vegetácie, ktorá sa začala rozširovať. Práce boli zastavené v 70. a 80. rokoch 20. storočiaobčianskou vojnou a vládou Červených Khmérov, ale chrám utrpel len minimálne škody. Od roku 1992 sa chrám postupne obnovuje.

Angkór Vat sa stal symbolom Kambodže, a zdrojom národnej hrdosti pre miestnych ľudí. Chrám je na každej vlajke Kambodže približne od roku 1863.

 

Architektonický štýl

Vstup do chrámu

Angkór Vat je jedným z najlepších príkladov khmérskeho stavebného štýlu − štýlu Angkor Vat pomenovaného podľa tejto stavby. Počínajúc 12. storočím vedeli khmérski stavitelia používať ako stavebný materiál pieskoveca tehlu. Väčšina viditeľných plôch chrámu je vybudovaná z pieskovca, obvodové múry a skryté štruktúry sú z tehiel. Zatiaľ sa stále nevie aká zlúčenina bola použitá ako spojivo, odhaduje sa však, že išlo o látku na bázehydroxidu vápenatého.

Angkór Vat je cenený najmä pre svoju harmóniu designu, ktorá bola porovnávaná so stavbami starovekéhoRíma a Grécka.

 

Typickými prvkami tohto stavebného štýlu sú lomené oblúky, veže „ozubené“ ako kvety lotosov, honosné chodby postupne sa rozširujúce do výstavných priechodov, pavilóny zostavené do tvaru kríža lemujúcí celú hlavnú os chrámu; ďalej sú to nástenné reliéfy znázorňujúce božstvá a frontony zobrazujúce rôzne výpravné scény. Sochy v Angkór Vate sú považované za konzervatívne, viac statické a oveľa menej honosné ako v skorých dobách. Mnohé ďalšie prvky boli zničené rabovaním a vplyvom času, ako napr. pozlátené prvky na vežiach, sochách a reliéfoch, ozdobné drevené panely na stropoch a dverách.

Obdobie štýlu Angkór Vat bolo nasledované obdobím Bajon, počas neho však bola často kvalita zanedbávaná na úkor kvantity. Medzi chrámy predstavujúce štyl Angkór patria: Banteaj Samré, Thommanon, Čosaj Tevoda a ranné chrámy Preah Pithu v Angkóre; mimo Angkor sú to: Beng Mealea a časti Phanom Rung a Phimai.

Fakultatívny výlet na jazero Tonlesap Lake a banské múzeum alebo múzeum mín.

 

10. deň

návrat do Ho Chi Minh lietadlom.

Ubytovanie v HCM city

 

11. deň

výlet do slávnej tunely Cuche. Približne 40 km od centra mesta. Vietkongovia vo vojne vo Vietname, používali tieto tunely.

Môžete vyskúšať niekoľko typov zbraní, napríklad AK-47 alebo M16-Ost. Čo nie je zahrnuté v cene,

Večer návrat do Nha Trang, 25- miestnym busom 450 Km cca 9 hodín. Ranný príchod do Nha Trang. Ten deň je plánovaný oddch, návšteva pláže alebo poobede bahenné kúpele.

Ubytovanie v Hoteli v centre mesta, dvojlôžkových izbách.

 

12-13-14 deň

Nha Trang:

Ďalší deň odpočinok, ale tiež osviežujúci program.

Termálne kúpele „ MudBath”. NhaTrangban sú jediné blatové kúpele vo Vietname.

Ďalší deň Yang Bay vodopády od jazera NhaTrang cca 40 km.

Cesta na motorkách cez ryžové polia, ale normál transfer je zabezpečený.

Ďalší deň Long Beach /BaiDai/.

Od NhaTrangt 21 km na juh na bielej piesočnatej pláži pár plytkých stojatých drevených budiek tvorí miestnu štýlovú reštauráciu. Dokonalý pre denný program.

 

V miestnych reštauráciach je veľmi lacné jedlo z lahodných čerstvých morských plodov. Doprava tam a späť autobusom.

15-16. deň Dalat

Da Lat. Mesto sa nachádza na náhornej plošine 1500 metrov nad morom vo veľmi krásnom prírodnom prostredí, 140 km od Nha Trang. Cesta vedie cez 1.500 do 1700 metrov vysoké hory.

Tento program je organizovaný na posledný deň, aby sa predišlo nutnosti čekovaniu von a do hotela. (Odtiaľ by ste sa mali vrátiť do Saigonu.) 2 dni 1 noc.

 

V Programe je obsiahnutý aj Love Walley a Crazy House.

Rovnako ako pravá láska musí prekonať niekoľko prekážok, Údolie lásky v Dalat muselo prekonať veľa problémov v minulosti, aby získalo jeho pravé meno dnes. Na začiatku údolia bol nazývaný Vallée d'amour (Údolie lásky), francúzskym a až potom premenovaný Údolie kus. V roku 1935, jej krásu a zaujatie presvedčil ľudí, aby znovu vymenovali tu najkrajšiu vec na svete: Láska.

Čo vidieť

Skrz históriu, to bol jeden z najmalebnejších a najromantickejších miest v meste, s mnohými hlbokými údoliami a nekonečné borovicové lesy. Pokojné Da Thien Lake, ktorý bol vytvorený v roku 1972, tiež pridáva veľa na atraktivite údolia všeobecne. Ak chcete naozaj ocenia scenérie, nie je ťažké, pretože cestujúci môžu ľahko sledovať prirodzené stopy a schodisko celého údolia k návšteve a obdivovať nádherné kvetinové brány a sochy.

Stopy vedú k Vong Canh Hill, z ktorých Valley of Love nádherným výhľadom postupne sa objaví v každej cestovnej očí. Z tohto kopca, môžu tiež vidieť Langbian vrcholy vystupovať naživo proti modrej oblohe, alebo pokračovať vo svojom dobrodružstve nájsť Paradise Hill, ďalšie ideálny cieľ, ktorý je obklopený krásnymi jazerami. Celkovo možno povedať, údolie je ďalší skvelý prírastok do vašej ceste do romantickej Dalat .

 

Znie to ako veľký stretnutie povedať svoj ponuku na sobáš? Nie tak celkom, pretože každý môže možno zamilovať sa do krajiny, ako plne načúvať tomu, čo hovoríte. Ale v prípade, že ste sa naozaj robiť návrh, dať mu šancu. Aj keď on / ona ťa odmietne, aspon budete mať už do údolia Lásky.

Niektoré atrakcie, že turisti môžu mať na tejto stránke sú jazda na koni, jeep safari, motorizované a rozpredávať lodi na jazere

Údolie lásky dnes sa nachádza 4 km od centra mesta  Dalat , malé Paríža, Phu Dong Thien Vuong St.

 

16. deň :

Návrat do HCM City a odlet do Európy

17. deň
Odlet 11:00 do Moskvy. Večer a noc v moskve, volný program. Ubytovanie 3* s raňajkami

 

Cena:

cca 1390, - Eur / osoba

Letenka cca 825Eur

Cena je orientačná, upresňuje sa v okamihu rezervácie. Rezervácia je platná po zaplatení 50% zálohy za zájazd, a potom podľa VOP CK MAXLIGHT

Obsahuje:

-          Online časť takzvaného vietnamskej vízum prehlasuje Approvalletter

-          Transfer z letiska do hotela Hoch Minh City

-          Ubytovanie na 2 noci Hoch Minh City 2 izby s vlastnou kúpeľňou.

-          Transfer Hoch Minovo doChauDoc privát 25 minibusom.

-          Ubytovanie v ChauDoc 1 noc  pre 2 osoby s vlastnou kúpeľňou s klimatizáciou

-          Ranný výlet na plávajúci trh s malou loďou

-          Loď ChauDoc-in do Phom Penh

-          Kambodžská vízové služby

-          Transfer  Phom Penh-Siem Reap.

-          4 noci ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v Siem reap s klimatizáciou, s vlastnou kúpeľňou

-          Vstupy do Angkor 3 dni

-          Transfer SimReap - HoChi Minh private autobusom.

-          Transfer a vstup do tunelov Cuche

-          Transfer Hochiminh do NhaTrangba úkromným autobusom.

-          Ubytovanie v dvojlôžkových klimatizovaných izbách v Nhatrang s vlastným príslušenstvom na pláži

-          Transfer a vstup do MudBath (termálnych kúpeľov) bahenný

-          Transfer  Yang Bay vodopády

-          Vstup do Yang Bay

-          Transfer do Dalat Nha Trang / cca 4 hodinová cesta autobusom asi 150 km /.

-          Ubytovanie v Dalat, 1 noc suite izby majú dve lôžka.

-          Transfer a vstupdo Love Valley-  a do Crazy House

-          Transfer späť Dalat  do Ho Či Minovo mesto na letisko.

-          Serviz miestneho sprievodcu

cena nezahŕňa voliteľné programy, Tonlesap jazero 30USD, banské múzeum atď.
Cna nezahŕňa transfery do hotela Angkor. Toto riešenie je viac, taxi, minibus, si môžete požičať bicykel a vyjazdených koľají Angkor, alebo tuk-tuk pre 4 osoby pohodlne. Preferujem TUkTuk flexibilné, pretože vidíte viac než malý autobusom alebo taxíkom.
Potápanie

Prenájom motorky nezahŕňa pohonné hmoty!   1 liter benzínu je okolo 1,2 $ 24.100 VND

 Fakultatívne programy:

Návšteva ostrova Vinpearlland /Hon Tre. Najdlhšia lanovka nad vodou so svojimi  3320 metrami.vo výške  40-60 m z pevniny na ostrov. Na ostrove je okrem hotelov najväčšie akvárium Vietnamu, akuapark a lunapark. Ideálne na celý deň

 

Cena je: 60 USD/osoba, obsahuje vstupenku, lístok na lanovku, a obed.

 

Potápanie:

Denný program:

V Juhočínskom mori hlavne pri NhaTrang stretneme veľa makro voľne žijúcich živočíchov, slimákov, murries, ropušnice, Kohala, lion fish atď. Ale aj koraly sú krajšie než na mnohých miestach v Červenom mori. Hlavné potápačské lokality su pri neďalekom Moon ostrove. Takmer každé miesto môže byť plytké (až 15-20 m), ale existuje niekoľko miest, kde môžete ísť aj hlbšie.

Teploty vody sú zvyčajne okolo 27-30 stupňov. Viditeľnosť je závislá na počasia. Niekedy je veľmi dobrá, ale bohužiaľ niekedy celkom zlé hlavne v období dažďov.

Denne loď. Obvykle sú naplánované dva ponory denne. Program vyzerá takto:

- ráno medzi 6:30 a 7:20, zamestnanec základne vyzdvihne hostí z hotelov a vezme ich do prístavu.

- Cca. 40-45 minút jazdy z ostrova, budeme robiť prvý ponor. Výber lokality záleží na mnohých veciach. Počasie a vodné situácie, prúdy, atď

- Minimálny mpovrchová interval a potom sa presunieme na druhú lokalitu. Až  po druhom ponoru obed na lodi a vyraziť späť do prístavu. Všeobecne možno povedať ě asi o 2 sa vrátime.

Na loďi je k dispozícii pre hostí káva, čaj, ovocie a obed, ktoré sú zahrnuté v cene ..

Denná sadzba zahŕňa transfer z hotela na loď a späť, "softdrinky", káva, čaj, ovocie a jedlo na lodi.

Pre nepotápačov je to rovnaké, ale neobsahuje žiadny ponor.

 

Lon Song Pagoda.

 

Vstupné 1 max 2 USD, ľahko sa k nemu dostaneme pešo

 

Veže Po Po Nagar Cham

 Blízko centra, ľahko sa dá uskutočniť

 Dôležité info o vízu

 Online, že "visaonarrival". Zvládnem to. Obdržíte email  ApprovalLetter je, že musíte vytlačiť a priniesť so sebou, a po príchode na letisko, spolu s fotografiou a vyplnenú žiadosť o vízum forme / tam, že oni / bude čakať na víza.
Záleží na tom, koľko ich je. Ak je vízum je potom pripravený na pečiatkou vizum stamp časť, ktorá  platí v prípade, že jednomesačná viacnásobné vízum 65 USD. Potom môžete tiež prejsť na pasovou kontrolou. Trochu komplikované, ale funguje 

 

Platnosť pasu minimálne 6 mesiacov !

 

Facebook